Przydatne akcesoria samochodowe

Każdy kierowca ma świadomość obowiązku posiadania określonych przez prawo elementów wyposażenia samochodu. Nikt nie zapomina, aby w jego aucie znalazła się apteczka, trójkąt ostrzegawczy, czy gaśnica. Oprócz tych jakże ważnych i nieodzownych elementów samochodowego wyposażenia, istnieją jeszcze akcesoria samochodowe, których nie trzeba posiadać, jednak ich obecność w aucie znacznie poprawia jego funkcjonalność i komfort użytkowania.

Nie tylko gadżety

Wydawać by się mogło, że nowoczesne auta tak bardzo napakowane gadżetami mają już wszystko co kierowcy może być potrzebne. Są jednak nadal takie pozycje, o których producenci aut jeszcze nie pomyśleli i warto jest samodzielnie doposażyć w nie swój samochód.

Do najpopularniejszych należą:

przejściówka zapalniczka – USB – jest to bardzo proste w konstrukcji urządzenie, zmieniające 12V pochodzące z gniazdka zapaliczki, na napięcie 5V dostępne z gniazda USB. Jest to przejściówka umożliwiająca nam naładowanie naszego telefonu, tabletu, bądź innego urządzenia ładowanego poprzez gniazdo USB. Pozycja obowiązkowa w samochodzie

wideorejestrator – każdy kierowca wie, że wydarzenia na drodze są niezwykle dynamiczne i nawet najbardziej doświadczony i skupiony na jeździe kierowca, może być uczestnikiem kolizji. Aby mieć dowód przemawiający o naszej niewinności w przypadku kolizji, warto jest doposażyć swój samochód w wideorejestrator, który będzie dokumentowałnaszą podróż samochodem. Decydując się na konkretny model, zwracać trzeba uwagę na jakość nagrań realizowanych po zmroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *